Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

CFP: Monografia pt. „Wirtualizacja życia osób z niepełnosprawnościami”

Z przyjemności pragniemy zaproponować Państwu udział w kolejnej monografii, jaka ukaże się pod patronatem Sekcji Socjologii Niepełnosprawności. Książka powstanie w ramach serii monografii naukowych wydawanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Hasłem przewodnim monografii będzie wirtualizacja życia osób z niepełnosprawnością. W związku z tym zgłoszone do książki artykuły powinny koncentrować się m.in. na: sposobach wykorzystania Internetu przez osoby z niepełnosprawnościami (telepraca, telemedycyna, edukacja online, e-usługi, e-zakupy, e-rozrywka, komunikacja online); edukacja online i kompetencje cyfrowe osób z niepełnosprawnościami; wirtualna aktywność obywatelska, społeczna i polityczna osób z niepełnosprawnościami; VR, AR, gry cyfrowe i ich potencjał dla osób z niepełnosprawnościami. Przy czym jesteśmy otwarci na nowe pomysły i interesujące tematy dotyczące złożoności i dynamiki zachodzących procesów wirtualizacji życia społecznego i ich wpływu na funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami także z uwzględnieniem ostatnich wydarzeń związanych z epidemią wywołaną przez wirusa Covid-19.

Gotowy tekst należy przesłać na adres sekcjasnpts@gmail.com w terminie do 28 lutego 2021 roku. Każdy artykuł powinien być przygotowany zgodnie z wymogami dla Autorów , a także opatrzony abstraktem w języku polski i angielskim oraz notatką o autorze.

Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że każdy rozdziałów powinien mieć w granicach 20 stron maszynopisu (włączając w to abstrakty w języku polskim i angielskim, przypisy oraz bibliografię).

Przewidywany termin publikacji to czwarty kwartał 2021 roku. 

Skip to content