Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z obszaru socjologii niepełnosprawności

Sekcja Socjologii Niepełnosprawności Polskiego Towarzystwa Socjologicznego serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z obszaru socjologii niepełnosprawności.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace dyplomowe obronione w bieżącym roku (roku ogłoszenia konkursu). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 grudnia 2020 roku.

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na adres: sekcjasnpts@gmail.com

Zapraszamy do aplikowania!

Nowy numer PSJ „Płeć w badaniach nad niepełnosprawnością”

Z prawdziwą przyjemnością przekazujemy czytelnikom numer Przeglądu Socjologii Jakościowej, w którym znalazły się artykuły poświęcone badaniu niepełnosprawności z uwzględnieniem znaczenia płci osób z niepełnosprawnościami i jej wpływu na budowane tożsamości oraz praktyki seksualne i randkowanie.

W numerze pojawiły się też artykuły poruszajace kwestie opieki nad dziećmi z niepełnosprawnościami w kontekście funkcjonowania rodziny i rodziców oraz konieczności łączenia pracy zawodowej z opiekowaniem się dzieckiem, które wymaga rehabilitacji i dodatkowego wsparcia.

Cały numer do pobrania tutaj

Zapraszamy na naszą stronę na FB

Zachęcamy do przeglądania strony Sekcji na Facebooku, gdzie umieszczamy wile ciekawych informacji na tematy związane z prowadzonymi badaniami nad niepełnosprawnością. Umieszczamy linki do publikacji oraz udostępniamy informacje o grantach i CFP,.

Znajdż nas na Facebooku